سفارش تبلیغ
صبا

دست های انتظارم به آسمان رسیده

عزیزترین عزیز جان و دلم؛

هوای عاطفه دنیا ابری است،

دلم گرفتارتنگ غروب است؛

همواره به چشم هایم التماس می کنم که تا تورا ندیده،کم سو نشود؛

خودم راپیوسته به دامان خواهش دست هایم می اندازم

که روزی هزار بار نام تو رادر مرکز قلبم با خط درشت بنویسد.

همه روزه منّت زبانم را می کشم که همواره تورا زمزمه کند.

هیچ شاعری نیست که بتواند خوبی های تو را در غزل،

جاودانه کند یا عشق خودش را به تو،در قالب قصیده ای رسیده و ناب،

به بازار عاشقان روانه کنند.

ای محبوب روزهای آفتابین دنیا؛ ای معشوق همه ما؛

ای زیبا ترین چهره آفرینش؛

بگو گیسوان شب های تار فراق، سرشاخه های بلند باغ وجود تورارهاکنند.

بگوآفتاب در برابرت زانوبزند؛

بگو آسمان،جبهه سای همه آدینه هایی شودکه

گمان می برد تو آن ها را آبی تر و نورانی تر خواهی کرد.

نازنین؛

نیازما را ببین.

قلب های مجروح گنجشک های زمین،فریادرس زمان رامی طلبند وهمه آسمانی ها،

روی ماه تو راازدورمی بوسند.

پیراهن اندیشه من به یمن و برکت نام تو،سپید مانده است.

دلم هوای پریدن به کوی تورا دارد.

دست های انتظارم به آسمان رسیده.

همه مردم دیار من سینه چاک رویت خورشیدند.

همه از جان ودل،تو را می جویند.

همه نام مقدس تو را زمزمه می کنند.

همه خویشتن را فدایی گام خای تو می دانند.

ای گل اندام؛دامان حوصله من چقدر کوتاه است،

ای کاش ردای گلباران نوازش کلام تو را بر دوش گوش وهوش خویش ببینم.

ای کاش سروشی در گوش جانم نغمه پردازی کندکه؛

((هان و هان؛خود را به گامهای محبوب برسان))

ای معشوق عارفان؛

ای یوسف عاشقان؛

ای امید دار ودیارمان؛

شکوفه های انتظارما را بشکوفان ودر این دنیای پرطوفان،

ساحل دست های مهربانت را به ما برسان.


27 خوراکی برای سم زدایی از بدن

مرکبات دارای ویتامین سی (c) برای سلامتی بسیار مفید است. بهترین زمان خوردن میوه مرکبات صبح و با معده خاکی می باشد. مرکبات برای ترمیم پوست و کلاژن سازی مفید است و همچنین مانع سلولیت سازی و انباشت چربی زیر پوست می شود.

27 خوراکی برای سم زدایی از بدنباشگاه خبرنگاران: همه مواد غذایی که ما روزانه مصرف می کنیم، سمومی دارند که می توان از طریق مصرف بعضی خوراکی ها بدن را از این سموم پاکسازی کرد.

امروزه به دلیل کمبود وقت مردم بیشتر به فست فودها روی می آورند. غذاهای سرخ کردنی و فست فود برای کبد بسیار مضر است. سم ها و چربی هایی که وارد بدن می شوند به مرور زمان در بدن انباشته شده و موجب بیماری های خطرناک و کشنده ای می شوند. 
مواردی از قبیل: مواد افزودنی، شکرهای مصنوعی، لبنیاتی که مواد نگهدارنده دارند، طعم دهنده ها، رنگ های خوراکی، گلوتن و... همه این ها آسیب رسان است.
 
توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب کم تر سموم وارد شده به بدن از مواد غذایی مفید بیشتر استفاده شود. بدین منظور در این جا 27 ماده غذایی را پیشنهاد می کنیم که برای بدن مفید است:
 
آب

آب مسلماً باعث شسته شدن بسیاری از سموم از دستگاه گوارش است. توصیه پزشکان بر این است که روزانه هشت لیوان آب نوشیده شود. با نوشیدن آب خیلی از سموم از بدن خارج می شود و از جذب آن ها جلوگیری می شود.
 
چای سبز

چای سبز به دلیل آنتی اکسیدانی که دارد، یکی از نوشیدنی های مفید برای بدن انسان است. توصیه می شود روزانه یک لیوان از این دم نوش نوشیده شود و از طریق سموم وارد شده از بدن از بین برود.
 
سیر و پیاز

سیر و پیاز هرچه تندتر و تیزتر باشد، خاصیت آن بیشتر است. سیر و پیاز تمام باکتری های مضر را می کشد و همچنین انگل های روده، ویروس ها، قارچ های داخلی بدن و... از بین می برد. یک کارایی مهم دیگر سم زدایی کبد است. امروزه پزشکان از سیر برای پایین آوردن فشار و تنظیم قند خون استفاده می کنند و سیر داروی ضدسرطانی است. همچنین برای پاکسازی مجرای تنفسی، ریه و سینوس بسیار مفید است.
 
بلوبری (از خانواده زغال اخته) 

این دانه های ریز و قرمز سرشار از آنتی اکسیدان است. بلوبری سم ها را از بدن خارج می کند و مانند یک آسپرین طبیعی عمل می کند. بلوبری مانند آنتی بیوتیک ها وارد بدن شده و تمامی باکتری های مضر بدن را از بین می برد.
 
کرانبری (از خانواده زغال اخته) 

کرانبری ها سرشار از آنتی بیوتیک و ضدویروس است که به کمک آن باکتری ها و ویروس های مضر از بدن خارج می شود.
 
کلم

کلم، ناحیه گوارشی را پاک می سازد، کلم ها با ایجاد آنزیمی در کبد به طور طبیعی عوامل سرطان زا و دیگر سم ها را از بدن خارج می کنند و احتمال خطر سرطان را پایین می آورند.
 
چغندر

چغندر ریشه گیاهی است که سرشار از مواد معدنی مفید که به پاکسازی کبد کمک می کند. همچنین pH خون را پایدار نگه می دارد.
 
بلغور جو

فیبر بالایی دارد، باعث تمیز شدن سیستم گوارشی می شود.
 
زنجبیل

ادویه مقوی برای سیستم گوارشی است. ترکیبات و ساختار زنجبیل به گونه ای است که به گردش خون کمک می کند. ضدالتهاب و برای زخم معده مفید است. دارای آنتی اکسیدان می باشد و بهترین گیاهی است که باعث پاکسازی سیستم گوارشی از سموم می شود.
 
مرکبات

مرکبات دارای ویتامین سی (c) برای سلامتی بسیار مفید است. بهترین زمان خوردن میوه مرکبات صبح و با معده خاکی می باشد. مرکبات برای ترمیم پوست و کلاژن سازی مفید است و همچنین مانع سلولیت سازی و انباشت چربی زیر پوست می شود.
 
لیمو

لیموی ترش سرشار از آنتی اکسیدان است. حاوی ویتامین سی (c) و ماده ای به نام گلوتاتیون است که این ماده آنزیمی تولید می کند که منجر به سم زدایی در بدن می شود. لیموترش به حفظ تعادل pH بدن کمک می کند و برای مبارزه با سرطان میوه بی نظیری است.
 
گریپ فروت قرمز (پرتقال قرمز)

این میوه سرشار از ویتامین C است. دارای ماده مغذی به نام لیکولین؟ که برای رادیکال های آزاد و سرطان زا ماده مفیدی است.
 
انبه

فقط یک فنجان کوچک از انبه نیاز روزانه ما را به ویتامین (سی) تأمین می کند. این میوه به هضم غذا خیلی کمک می کند.
 
جلبک دریایی

این سبزی دریایی برای دفع سموم از بدن بسیار مهم است. در دانشگاه مک گیل در مونترال طی تحقیقاتی نشان داده اند که موادی حاوی رادیواکتیو است و وارد بدن انسان شده است به کمک جلبک های دریایی از بدن دفع و خارج می شود.
 
روغن کتان

این دانه های شگفت انگیز حاوی اسیدهای چرب ضروری برای بدن است. به ویژه امگا سه فراوانی در این روغن یافت می شود که برای سلامت مغز و سلول های بدن لازم است.
 
کلم پیچ

کلم پیچ ضدسرطان است و دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می کند. همچنین اثرات مخرب ناشی از استعمال دخانیات را از بین می برد.
 
آوکادو

ماده فوق العاده غذایی که کمک می کند بدن تولید گلوتاتیون کند و کبد چرب را پاکسازی می کند.
 
حبوبات

فیبر موجود در حبوبات موجب کاهش کلسترل می شود. برای تنظیم قند خون هم مفید است.
 
ماست یونانی (کفیر)

این ماست حاوی پروبیوتیک است که حاوی باکتری های مفید و سالم است. این باکتری ها موجب تقویت دستگاه گوارش شده و غذا خیلی راحت تر هضم می شود.
 
روغن نارگیل

روغن نارگیل یک روغن عالی برای پاکسازی بدن از سموم است. روغن نارگیل یک غذای قدرتمند است که مستقیماً انرژی لازم را برای کبد فراهم می کند.
 
نعنا

نعنا علاوه بر این که یک خوشبو کننده دهان است، یک ضد میکروب قوی نیز می باشد.
 
زردچوبه

ادویه مورد علاقه کبد می باشد. تمامی آنزیم های لازم را برای سم زدایی کبد فراهم می کند.
 
زعفران

زعفران دارای ویتامین C ضدمیکروبی و خاصیت آنتی اکسیدان دارد.
 
جعفری

جعفری سبزی است که حاوی ویتامین های مفیدی است. یک ادرارآور طبیعی است که از این طریق سموم را از بدن دفع می کنیم.
 
انار

انار حاوی آنتی اکسیدان فراوان است که برای مقابله با سرطان روده بزرگ بسیار مفید است.

گردو

دارای اسیدآمینه فراوان است. برای سم زدایی کبد بسیار مفید است.

----------------
منبع: آکاایران

http://www.asriran.com/fa/news/467667/27


6غذای غنی از آهن

6غذای غنی از آهن

بروکلی بخار پز را در داخل گوجه فرنگی تفت دهید. شما می‌توانید این ترکیب را با پیاز، قارچ،روغن زیتون، سیر و سس‌های مختلف استفاده کنید. وعده غذایی خود را با یک پروتئین بدون چربی(همچون مرغ، ماهی قزل آلا یا حبوبات) و کربوهیدرات سالم همچون کینوا تکمیل کنید. برای افزایش آهن در صبحانه، بروکلی و گوجه فرنگی را به املت خود اضافه کنید.
آیا شما نیز به دنبال افزودن آهن به رژیم غذایی خود هستید و دوست ندارید از گوشت استفاده کنید؟ در این مقاله قصد داریم چند مورد از غذاهای تایید شده‌ای که حاوی آهن هستند را معرفی کنیم.

اگر قصد دارید مصرف گوشت قرمز را کمتر کنید، حتما مقدار آهن دریافتی بدن نیز کاهش پیدا می‌کند. غذاهای گیاهی نیز حاوی مواد معدنی هستند اما به خوبی جذب نمی‌شوند. تنها 2 الی 20 درصد از آهن موجود در گیاهان از طریق سیستم گوارشی بدن وارد خون می‌شود و 15 الی 30 درصد از آن از طریق غذاهای حیوانی تامین خواهد شد.

 اما خوشبختانه راه حل مفیدی برای اینکار وجود دارد. کافیست ویتامین C را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این ویتامین می‌تواند مقدار جذب آهن غیر هم را افزایش دهد. در ادامه با شش ماده گیاهی حاوی آهن اشنا می‌شوید که هر کدام از آن‌ها با میوه یا سبزیجاتی جفت می‌شود که حاوی ویتامین C است. بنابراین از جذب آهن مطمئن خواهید شد.

اسفناج(منبع آهن) + فلفل دلمه‌ای قرمز(منبع ویتامین C):

روش‌های زیادی برای استفاده این دو مورد در کنار هم وجود دارد. شما می‌توانید فلفل خام خرد شده را در سالاد اسفناج بریزید و میل کنید. قرار دادن اسفناج پخته درون فلفل پر شده با مواد دیگر ایده دیگری است. شما می‌توانید از فلفل، سیر و اسفناج استفاده کنید.

کلم بروکلی(منبع آهن) + گوجه فرنگی(منبع ویتامین):

بروکلی بخار پز را در داخل گوجه فرنگی تفت دهید. شما می‌توانید این ترکیب را با پیاز، قارچ،روغن زیتون، سیر و سس‌های مختلف استفاده کنید. وعده غذایی خود را با یک پروتئین بدون چربی(همچون مرغ، ماهی قزل آلا یا حبوبات) و کربوهیدرات سالم همچون کینوا تکمیل کنید. برای افزایش آهن در صبحانه، بروکلی و گوجه فرنگی را به املت خود اضافه کنید.

لوبیای سیاه(منبع آهن)+ کلم(منبع ویتامین):

یکی از روش‌های مورد علاقه من برای ترکیب این دو ماده، استفاده از تاکوی لوبیا به همراه سس سرکه است. رولت‌های کلم پر شده با لوبیای سیاه نیز روش دیگری برای کاربرد این دوماده در کنار یکدیگر است.

کلم پیچ(منبع آهن)+ پرتغال(منبع ویتامین):

شما می‌توانید این دو ماده را در اسموتی به کار ببرید. تکه‌های پرتغال را به سالاد کلم بیفزایید. همچنین شما می‌توانید چیپس کلم را با پرتغال مصرف نمایید.

عدس(منبع آهن) + کلم بروکسل(منبع ویتامین):

کلم بروکسل کبابی را بر روی عدس‌ها قرار دهید و سرو کنید. شما می‌توانید کلم را به صورت خام به عدس اضافه کنید و همانند سالاد میل نمایید.

شکلات تلخ(منبع آهن)+ توت فرنگی(منبع ویتامین):

حتما شما هم می‌دانید که شکلات تلخ مزایای بسیاری برای سلامتی دارد. این ماده سرشار از آهن است. شما می‌توانید شکلات را آب کنید و روی توت فرنگی بریزید. همچنین می‌توانید تکه‌های شکلات و توت فرنگی برش خورده را به وعده غذایی صبح خود اضافه کنید. درست کردن اسموتی شکلات و توت فرنگی روش دیگری است. برای داشتن یک دسر سالم، می‌توانید شیر بادام، شکلات و توت فرنگی را داخل مخلوط کن بریزید و با موادی همچون نعناع تزیین کنید.

ترفندهای دیگر:

با آهن آشپزی کنید: استفاده از وسایل آشپزی ساخته شده از آهن می‌تواند مقداری آهن وارد بدن شما کند. این موضوع زمانی بهتر می‌شود که بخواهید غذاهای اسیدی که محتوای آب بالایی دارند را در این ظرف‌ها آماده کنید.

از مصرف غذاهایی که با جذب آهن تداخل دارند خودداری کنید: تانن(موجود در چای و قهوه) و کلسیم مانع جذب آهن می‌شوند.بنابراین اگر می‌خواهید آهن بیشتری جذب کنید از مصرف این مواد در کنار هم خودداری کنید.
منبع: مجله سلامت
http://www.asriran.com/fa/news/464678/6

تحولات شش ماهی پایانی منتهی به ظهور ، حوادث ماه رجب

تحولات شش ماهی پایانی منتهی به ظهور ،

حوادث ماه رجب - بخش  1

تحولات ماه رجب پیش از ظهور را می توان از مهمترین تحولات تقویم ظهور دانست زیرا خروج یمانی ، سفیانی و خراسانی در این ماه رخ می دهد و به نوعی می توان گفت وقوع این خروج ها عملاً اعلام آغاز ظهور کبراست.


یا صاحب الزمان

تقدیم میکنم سرو جان را ز فرط شوق 
گر بشنوم صدای تو یا صاحب الزمان 
صد مرحبا بر آن که گرفته است توشه ای 
از روی دلربای تو یا صاحب الزمان 
آری صفای مجمع سوته دلان همه
 می باشد از صفای تو یا صاحب الزمان 
والله بر تمام سلاطین روزگار 
دارد شرف گدای تو یا صاحب الزمان
 بیگانه است با همه بیگانگان 
شد هر که آشنای تو یا صاحب الزمان 
مشمول لطف حق نشود آن کسی که نیست 
مشمول او دعای تو یا صاحب الزمان
 از ارتکاب هر عملی قصد عاشقان 
اول بود رضای تو یا صاحب الزمان 
شکر خدا که با همه بی لیاقتی 
های ماست جای تو یا صاحب الزمان 
ما را برای روز جزا زاد و توشه ای 
نبود مگر ولای تو یا صاحب الزمان 
کی می شود به دیده ما جلوه گر شود
 رخسار حق نمای تو یا صاحب الزمان 
کی از کنار بیت خدا می شود بلند 
آن صوت جانفزای تو یا صاحب الزمان 
بر این مریض جان به لب از درد افتراق 
کی می رسد دوای تو یا صاحب الزمان 
خود واقفی که « ملتجی » ات در تمام عمر 
دارد به سر هوای تو یا صاحب الزمان
--------------
http://ya-ali110.persianblog.ir/page/1
------------

:: موضوعات مرتبط: اشعار 
:: برچسب‌ها: یا صاحب الزمان


بهار هم خبر شد و نیامدی

چه دیده ها که دوخته به در شده ؛ نیامدی

چه عمرها ز دوریت به سر شده ؛ نیامدی 

چه روزها که تا به شب نام تو برده شد به لب

چه چشمها که از غم تو تر شده ؛ نیامدی 

شنیده بودم از کسی که با بهار می رسی

ببین که از بهار هم خبر شد و نیامدی 

بیا ببین در این جهان امام خوب و مهربان

اسیر فتنه ی زمان بشر شد و نیامدی 

تمام غصه ام همین شده که گویم این چنین

و امشبم بدون تو سحر شد و نیامدی 

صبا به یار آشنا بگو که شاعر شما

ز دوری رخ تو خون جگر شد و نیامدی 

از این زمانه خسته ام بیا که دلشکسته ام

به حق مادری که منتظر شد و نیامدی 

------------

http://entezaresabz-313.blogfa.com/post/5

------------

:: موضوعات مرتبط: اشعار 
:: برچسب‌ها: بهار هم خبر شد و نیامدی


جهان در انتظار+ مولدمولای ماست

رضای مهدی آل پیمبر  

  دراستقلال اسلامی است مضمر

اگرازصدق اندر انتظار ی

  بخود مپسند ننگ ذل وخوار ی

مشوبا ملحدان وخائنان یار  

  مپوراه نفا ق و حبّ اشرار

چو سیر این جهان سو ی کمال است

خلاف آن بر دانامحال است

هرآن کس راکه آیین انتظاراست

به آینده همی امیدوار است

نگرددنامید ازلطف یزدان

 نگرددمنزوی چون ناامیدان

که شام هجر راصبح وصال است

فسادوظلم وعدوان را زوال است

اماما،سرورا، والاجنابا     

  عدالت گسترا ، مالک رقابا

همه عالم به زیر پرچم توست

جهان در انتظار مقدم تواست

به من بنگر که ازهجرت شب و روز

همه سوزم، همه سوزم، همه سوز

درآیدیوسف بخت من از چاه

    اگر بینم دمی آن رو ی چون ماه

بسایم ر خ به خاک پاک کو یت   

  کنم جان را نثار تار مو یت

به امید وصال حضرت دوست 

  نمی گنجد مرا جان در رگ و پوست

اگر وصلت دمی گردد میسر   

  زهی فخر و زهی فوز و زهی فر

آیت الله حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی

کتاب نغمه مشتاقان

*******************

مولدمولای ماست

 مژده به یاران دهید    رحمت حق شد پدید

دست به شادی زنید     نیمه شعبان رسید

بازجوان شد جهان

 باغ چو دشت ودمن    اطلس سبزش بتن

غنچه گشوده دهن     تکیه زده برچمن

 خنده ورا برلبان

گل چوشود جلوه گر    ناز بگیرد زسر

بلبل ژولیده پر     ازسرشب تا سحر

دربراونغمه خوان

ابرشده درفشان   باد بهاری وزان

آن دهدآب روان    وین به تن مرده جان

 بسته به خدمت میان ......

 سراینده : آیت ا... حاج آقاعلی صافی گلپایگانی

کتاب نغمه مشتاقان

آیت ا... صافی گلپایگانی

************

:: موضوعات مرتبط: اشعار 
:: برچسب‌ها: اشعار مختص امام زمان علیه السّلام